در ایام نوروز امام زمان را نرنجانیم

امام جمعه اصفهان:
در ایام نوروز امام زمان را نرنجانیم
آیت الله طباطبایی نژاد گفت:حرمت حضرت زهرا(س) حرمت همه ائمه اطهار بوده و برهمگان واجب است آن را حفظ نمایند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد حوزه در خصوص نوروز ودیدگاه اسلام درمورد آن ،اظهارداشت: به طور کلی اسلام دینی است که از اعمال، مراسم ها و فرهنگ هایی که مطابق صفات پسندیده انسانی و الهی باشد استقبال می کند نوروز نیز بر خلاف دستورات اسلام نیست.

وی صله رحم ، غبار روبی، اهتمام به نظافت که از اعمال نوروز است را مدنظر قرارداد و افزود: این سنت های حسنه بارها در اسلام مورد تاکیدقرار گرفته و حتی در این زمینه روایاتی هم از ائمه اطهار در متون دینی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مصادف شدن ایام فاطمیه با عید نوروز و تصریح کرد: مردم ایران ملتی به معنای واقعی مسلمان و دوستدار اهل بیت (ع) هستند و هر کجا که نامی از اهل بیت باشد، ایرانیان اردات خود را به صورت خود جوش نشان داده اند، و قطعاً در ایام فاطمیه نیز معرفت ولایی خویش را به نمایش خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: با این حال باید یادآوری شود که اسلام با برخی از شادی های غیرمتعارف که از خارج وارد سنت نوروز مخالف است؛ مردم هم باید در ایام نوروز حرمت فاطمیه را حفظ کرده واز پرداختن به برخی از شادی های مذموم پرهیز کنند.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان ساخت: احترام به حضرت زهرا(س) به عنوان مادر ائمه اطهار برهمگان واجب است و کاری نشود که خدای نکرده باعث رنجش دل ائمه (ع) مخصوصاً حضرت امام عصر(عج) گردد.
پایان خبر/ن

مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز (پایگاه رسمی مرکز خبر حوزه های علمیه)