اگر درست عمل کنیم...

اگر درست عمل کنیم...

اگر جامعه منتظر و مومن، درست و عاقلانه و با صلابت عمل کند و وحدت و همدلی و ثبات قدم خود را نشان دهد، آینده را به نفع جبهه مقاومت و حق طلبان و زمینه سازان ظهور تغییر خواهد داد. "درست و بجا عمل کردن" مهم ترین و ضروری ترین مساله در جامعه مومن و منتظر است و این هم نیازمند بصیرت و عقلانیت و استقامت و آینده نگری است. تا زمانی که روحیه آینده سازی و آینده شناسی در جامعه تقویت نشود و عموم مردم پا بر هوا و هوس های فردی و گروهی نگذارند و به یک خرد جمعی و دینی نرسند، امید تغییر و مدیریت آینده و رسیدن به خواست های همگانی ، امکان پذیر نیست!!

بر این اساس اگر ما در انتخاب های خود درست عمل کنیم و مسئولیت ها را شایستگان و صالحان واگذار نماییم، می توانیم یک قدم یا بیشتر به سوی اهداف انقلاب اسلامی نزدیک شویم. اگر در تهذیب و خودسازی نفس درست عمل کنیم و هر کدام به اندازه خود ، در اصلاح و تربیت فرد و جامعه بکوشیم، مدل کوچکی از جامعه مهدوی را شکل خواهیم بود. اگر در گرایش ها و علایق خود به اشخاص و گروه ها درست عمل کنیم ، اهل نفاق و خیانت و ابتذال را از خود و جامعه دور خواهیم کرد. اگر در بینش و معرفت خود درست عمل کنیم ، هیچ مدعی دروغین ما را از مسیر مهدویت باز نخواهد داشت. اگر درست عمل می کردیم ، یقین دارم الان در پر حکومت جهانی مهدوی زندگی می کردیم. اگر درست عمل می کردیم ، الان فقط جمال دلارای امام مهدی را می دیدیم و نشئه عشق بی کرانش بودیم . اگر...

بلی مساله این است که ما درست و بجا عمل نمی کنیم و استاد فرصت سوزی هستیم . به همین جهت رهبر حکیم و آینده نگر انقلاب روز اول ماه مبارک رمضان فرمودند: "اگر جامعه مومن درست عمل کنند،زوال و نابودی جبهه باطل چون عربستان و... نزدیک است." با این قیاس می توان گفت اگر جامعه مومن درست عمل می کردند ، ما شاهد زانو زدن جبهه باطل در مقابل خود بودیم و می توانستیم با افتخار خود را زمینه سازان ظهور بدانیم. اما به باور من ما نه تنها زمینه ساز ظهور نیستیم ؛ بلکه مانعان ظهور و عاملان تاخیر آن هستیم. ما درست عمل نمی کنیم و به همین جهت بخشی از مشکلات خود و جامعه را به وجود می آوریم و باعث جری شدن دشمنان می گردیم! الان حقیرترین کشورها هم به جهت سیاست داخلی و ضعف دیپلماسی ، ما مورد تهدید و هجمه و ... قرار می دهند! با این وضع ما در ضعیف ترین حالت سیاسی و دیپلماتیک خود قرار داریم!!

دکتر رحیم کارگر
@iranianforesight